Dora i Dorijan osvojili 4 medalje na Državnom natjecanju iz informatike!

Kao i prethodnih godina, Državno natjecanje iz informatike održalo se u Primoštenu od 14. do 17. ožujka. Naši predstavnici bili su brat i sestra, Dorijan i Dora Lendvaj, koji su se natjecali u kategorijama Logo i Algoritmi za osnovne škole. Nakon prvog dana natjecanja  obradovali su nas osvojenim prvim mjestima, a već sljedećeg dana Dorijan je ponovno osvojio prvo mjesto, a Dora odlično drugo mjesto!

Posebnost ovogodišnjeg natjecanja je u tome što je sudjelovalo više djevojčica nego prijašnjih godina, a sve su ostvarile odlične rezultate. Time su dokazale da se djevojčice ravnopravno mogu nadmetati s dječacima u programiranju, što je dosad uglavnom bilo rezervirano za dječake.

Još jednom čestitke našim učenicima i puno uspjeha u budućim natjecanjima!

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.