Dani kruha u PŠ Stružec

Učenici i učiteljice Područne škole Stružec obilježili su u ponedjeljak, 16. listopada 2017. godine, Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Put nas je odveo u Osekovo. Tamo smo posjetili seosko imanje Bistrički gdje smo prvo odigrali kviz o starim predmetima iz vremena naših baka i prabaka. Rezultat kviza bio je izjednačen. Nakon kviza mijesili smo kruh. Bilo je tu raznih oblika – pužića, cvjetova, kiflica i pletenica. Dok su se kruščići pekli, mi smo se vozili u prikolici kroz selo. Posjetili smo baku Milku koja ima 96 godina i živi u drvenom trijemu. Baka nam je otpjevala pjesmicu koju je naučila dok je još  bila mala. Posjetili smo i školu u Osekovu i pozdravili svoje prijatelje. Kasnije smo se vratili smo se na imanje. Kruščići su bili pečeni, a mi smo se veselili našim radovima. Na kraju smo se zabavili uz pjesmu i ples. Bilo je predivno!

                                                              Sandra Frančina, 3.razred

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.