Dani kruha i zahvale za plodove zemlje u PRO Stružec

Učenici i učiteljice područne škole Stružec obilježili su Dane kruha i zahvale za plodove zemlje.

Tradicionalno u mjesecu listopadu razmišljamo o plodovima prirode i rada ruku čovjeka koje nam donosi jesen.

Tih dana u našoj maloj školi  svaki kutak privlači pažnju izloženim narodnim vezom koji su izradile naše bake.  Izlažemo stare predmete koji su se u prošlosti koristili u domaćinstvu ili pak pri obradi tla. Cijela škola svakodnevno miriše voćem i povrćem iz naših voćnjaka, vinograda i vrtova. Nastava nam je prožeta svakovrsnim aktivnostima u kojima pričamo, čitamo, pišemo, slikamo ili se igramo na temu plodova zemlje.

Svečanom priredbom, uz prisutnost naših roditelja, baka, djedova, susjeda, prijatelja i svećenika, u zajedništvu zahvaljujemo svima koji su pridonijeli da i ova jesen bude bogata plodovima prirode potrebnim za život.

Učenici i učiteljice PRO Stružec

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.