Projekt šafran

27.1. diljem svijeta obilježava se Dan sjećanja na žrtve holokausta-nacističkog pokušaja istrebljenja čitavog židovskog naroda.

Za vrijeme Drugog svjetskog rata smrtno je stradalo šest milijuna Židova,a najviše djece i povodom toga u Irskoj je pokrenut projekt ''Šafran''. Hrvatska se također uključila u projekt,a tako i naša škola. Ideja projekta je posaditi žute šafrane, koji simboliziraju žutu Davidovu zvijezdu kojom su Židovi obilježavani te se tako, barem jednom, svake godine prisjetiti svih žrtava holokausta.

I tako smo mi, povjesničari 3.11.2011. uzeli motike u ruke i počeli. Zemlju smo razgrnuli i našli lučice šafrana i od prošle godine,a uz njih posadili i tridesetak novih, žutih šafrana koji bi trebali niknuti 27.1., na Dan sjećanja na žrtve holokausta.

 

 

 

 

Lucija Smetko,8.e

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.