Croatian Makers liga – 1. kolo

cropped-cm-logo-no-text-no-background-521x512-png-1U utorak, 15. studenoga, održano je prvo kolo Croatian Makers lige za ovu školsku godinu. Na natjecanju su sudjelovali učenici 5., 6. i 7. razreda raspoređenih u dvije kategorije, mlađu i stariju. Zadatak je bio robotićem (Mbotom) prijeći postavljenu stazu bez korištenja senzora u što kraćem vremenu. Starija ekipa imala je isti zadatak uz uporabu lampica na robotiću koje su se trebale paliti u određenim bojama u odgovarajuće vrijeme. Neki učenici bili su više, a neki manje spretni, no u cjelini, kao ekipe, ostvarili su vrlo dobre rezultate. Sljedeće kolo održati će se 13. prosinca u prostorijama naše škole koja će biti domaćin ostalim školama iz regije Popovača ovog natjecanja.

Zvijezdana Žigolić Južvak, učiteljica informatike

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.