Dan sjećanja na žrtve Vukovara

m_dsc08267Kako bi obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine, grad Popovača organizirao je svečanost paljenja svijeća. Učenici sedmih i osmih razreda Osnovne škole Popovača pomogli su da svečanost bude dostojna za ljude koji su darovali svoje živote za nas. Učenici su se sa svojim učiteljima okupili kod spomen obilježja poginulim braniteljima kod Doma kulture gdje je gradonačelnik Josip Mišković održao govor i zahvalu za naše branitelje. Nakon lijepe zahvale krenuli su sa svijećama duž pješačke staze ostavljajući svijeće iza sebe sve do centralnog kružnog toka gdje se tradicionalno uz rub ceste svakih pola metra ostavlja po jedna svijeća. Također, ovaj dan obilježili su i učenici nižih razreda naše škole tako što su sa svojim učiteljima ispred škole zapalili svijeće.

 

                                                                                                                            Ivan Nikolić, 8.d

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.