Četvrtaši u Zagrebu

Od Katedrale do Cinestara

Ne uči se samo iz knjiga, u učionici, već i na putovanjima. Znaju to dobro naše učiteljice Renata Jambrešić, Marija Potočki i Nataša Gregurec, koje su se i ove godine pobrinule da nas odvedu na terensku nastavu u hrvatski glavni grad.

Ispred Katedrale2Naše smo učenje, ali i druženje  i zabavu, započeli ispred katedrale Uznesenja Blažene Djevice Marije i svetih Stjepana i Ladislava. Nakon što smo razgledali Katedralu, krenuli smo prema Trg bana Josipa Jelačića. Neko smo se vrijeme zadržali na Manduševcu u koji smo bacali kovanice. Slijedila je uspinjača kojom smo stigli do kule Lotrščak na kojoj se nalazi top. Šetnjom smo stigli do Crkve sv. Marka. Na krovu spomenute crkve vidjeli smo 2 grba: grb Kraljevine Hrvatske, Slavonije i Dalmacije i grb grada Zagreba. Prošli smo i pokraj Sabora. Zatim smo posjetili Muzej grada Zagreba. Nakon razgledavanja muzeja, krenuli smo put  Kamenitih vrata pa niz ulicu Krvavi most i stigli do Dolca gdje smo vidjeli šestinske kišobrane. Nakon cjelodnevnog razgledavanja grada, autobus nas je odvezao u Cinestar. Uživali smo gledajući Štrumfove .

Petra Bastalec, 4.B

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.