5. dan festivala Bookarator

Zadnjeg dana Bookaratora – malog festivala knjige naša škola je ugostila svestranu književnicu, dobitnicu brojnih nagrada i priznanja i autoricu djela koja možemo susresti u školskim udžbenicima i čitankama iz hrvatskoga jezika Maju Brajko-Livaković.

Književnica je razgovarala s učenicima osmih razreda kojima je istaknula važnost čitanja i predstavila svoje romane Nemoj reći nikome, Kad pobijedi ljubav, Finka Fi i mnoge druge.

Za sam kraj festivala učenici osmih razreda uživali su u jedinstvenoj i zabavnoj društvenoj igri Vukodlak kroz koju ih je vodio knjižničar Osnovne škole Ludina Dejan Šiptar. Igra je učenike toliko oduševila da su se zadržali u knjižnici još jedan školski sat.

Ovih pet dana Bookaratora – malog festivala knjige, kojeg su zajednički organizirale knjižničarka naše škole Lucija Vlahov i knjižničarka Osnovne škole Zorke Sever Mima Juračak, ugostili smo mnoge značajne književnike, ali i uživali u kazališnoj predstavi, radionicama i društvenoj igri. Festival je učenicima približio knjigu te ih je potaknuo na čitanje, što je i bio cilj organizacije. Pozdravljamo vas do iduće godine, s novim imenima, zabavnim sadržajima i nadom u uspjeh jednak ovogodišnjem.