Županica nam je obećala!

U uredu županice

Zanimljivo, poučno, korisno – tim bismo riječima mogli opisati dugoočekivani izlet trećih razreda OŠ Popovača u središte Županije – Sisak.

Polazak je bio autobusom ispred škole u osam sati prohladnog jutra 27.11.2012.
Posjetili smo zgradu Županije Sisačko-moslavačke gdje su nas primili županica Marina Lovrić Merzel i pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport prof. Ivan Lovreković.Razveselili su nas viješću kako će izgraditi novu školu te kako će mjesto Popovača postati grad. Posjetili smo Katedralu Uzvišenja Svetog Križa u Sisku, a pokraj nje i Arheološki park Siscia. Nakon toga obišli smo gradski muzej u kojem smo pogledali film o povijesti grada Siska te razgledali tko je sve na ovim prostorima živio i što se sve radilo kroz povijest. Obišli smo Stari Grad na obali rijeke Kupe.
Povratak je bio u 14 sati. Mnogo toga smo naučili o prelijepom gradu Sisku i dobro smo se zabavili.

Zvonimir Barta 3.C

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.