Vukovar – stoji grad dok protiču vode dunavske…

Kao i svake godine do sada, za ovaj dan se pripremamo od početka mjeseca studenog. Čitamo, pišemo, slikamo, modeliramo, gledamo dokumentarni film i slušamo glazbu o tom gradu heroju, Vukovaru. Prikupljamo lampaše koje s ljubavlju palimo ispred škole odavajući počast svim žrtvama Domovinskog rata. Osjećamo neizmjernu tugu, ali i ponos na naše branitelje i sve nedužne ljude, a posebno djecu, koji su bili dio istinite priče iz 1991. godine pa i kasnije do oslobođenja naše domovine. Na kraju, neka nas u budućnost vode misli ratnog izvjestitelja:

„ Kada nekoga grlite, učinite to punim srcem, cijelim bićem, jer ne znate što će vam donijeti sljedeći trenutak.“

Siniša Glavašević (iz Priča o zagrljaju)

Učenici i učiteljice PŠ Stružec

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.