Uključili smo se u ISE projekt

iseInspiring Science Education (ISE) je projekt koji se financira iz programa potpore politike za konkurentnost i inovacije u informacijskoj i komunikacijskoj tehnologiji (CIP ICT PSP) a glavni mu je cilj popularizacija znanosti i prirodoslovnih predmeta korištenjem postojećih e-learning resursa. Projekt je počeo u travnju 2013. godine, a ukupno trajanje projekta je 40 mjeseci. Na projektu sudjeluje 30 partnera u 15 europskih zemalja, a obuhvatit će 5000 škola, od kojih 313 u Hrvatskoj. Kroz aktivnosti tijekom trajanja projekta bit će uključeno ukupno 10 000 nastavnika, 100 000 učenika, kao i velik broj drugih ključnih dionika (istraživača, znanstvenika, predstavnika nacionalnih i lokalnih vlasti).

Ciljevi i izazovi projekta

Projekt Inspiring Sceince Education namjerava postići 4 glavna cilja:

  1. Pružiti podršku u prihvaćanju eLearning alat
  2. Poticati korištenje eLearning alata/izvora od strane korisnika
  3. Unaprijediti korištenje alata/izvora i integrirati ih u nacionalne kurikulume
  4. ustavna evaluacija i vrednovanje predloženih aktivnosti

Ostvarivanjem spomenutih ciljeva projekta nastavnici (ali i drugi zainteresirani: eksperti, treneri, zajednice učenja) i obrazovne/školske zajednice prihvatit će pedagoške i obrazovne inovacije, potaknut će se pedagoška promjena u sustavu školstva (utjecaj na društvo i ekonomiju).

Osim ciljeva projekta bitno je naglasiti i izazove s kojima će se nositi konzorcij. Četiri su ključna izazova:

  1. Implementacija pilota na visokom uzorku
  2. Razvoj samoodržive zajednice učitelja kako bi se implementirale predložene aktivnosti
  3. Demonstracija utjecaja na razine postignuća u znanosti
  4. Sustavno vrednovanje aktivnosti korištenja eLearninga.

Aktivnosti vezane uz projekt Inspiring Science Education u Hrvatskoj će, kao jedan od lidera u korištenju informacijsko komunikacijskih tehnologija u nastavi, koordinirati Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

Ovaj projekt financira Europska Unija.

Više o projektu može se pronaći na službenim stranicama projekta.

U našoj školi u projekt do sada su se uključili ovi učitelji:

•Kemija – Martina Žatečki
•Fizika – Ivana Klišanin
•Matematika – Zvjezdana Martinec
•Informatika – Darko Rakić
Darko Rakić

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.