Učenici sedmih i osmih razreda na predstavi “Anna Frank”

21. studenoga 2018. učenici sedmih i osmih razreda OŠ Popovača bili su u Zagrebačkom kazalištu Trešnja i gledali predstavu Anna Frank.
Predstava je o djevojčici Anni Frank, mladoj Židovki u 2. svjetskom ratu. Cijela je predstava temeljena na dnevniku koji je Anna vodila tijekom godina koje je provela skrivajući se zajedno sa svojom obitelji od nacista u centru Amsterdama. Nažalost, nekoliko mjeseci prije kraja rata, netko je otkrio njihovo skrovište te prijavio nacistima. Anna i njena obitelj razdvojeni su i odvedeni u razne logore diljem Europe. Od svih, preživio je jedino Annin otac koji je nakon završetka rata pronašao Annin dnevnik te ga objavio. Anna je umrla u logoru samo dva tjedna prije kraja rata.

U ovoj predstavi Annu je glumila mlada glumica Karla Brbić, dok redateljsko mjesto potpisuje Jakov Sedlar. Predstavu prati dokumentarni film Jakova Sedlara čija je zadaća predstavu simultano obogatiti činjenicama o Drugom svjetskom ratu.

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.