Terenska nastava osmih razreda

Na terensku nastavu u Zagreb krenuli su 8. razredi naše škole u iščekivanju nečega novoga. Početak putovanja bio je tih, ali kada su svi razbudili, nastavnice su imale pune ruke posla. Nakon dužeg putovanja stigli smo na naše prvo odredište, Tehnički muzej Nikole Tesle. Kada smo ušli, svi su djelovali zainteresirano za program koji nam je pripremljen. Voditelji su nas odveli u prostoriju punu zanimljivih uređaja gdje smo naučili više o Nikoli Tesli nego što smo znali. Nakon toga smo mogli osjetiti kako je bilo radnicima raditi u rudniku. Došao je red na najzabavniji dio ovoga muzeja; na dio gdje smo mogli vidjeti automobile, od starinskih do najnovijih električnih, zrakoplove, motocikle, pa čak i brodove.

Naše iduće odredište bio je  Hrvatski prirodoslovni muzej. Nije bilo toliko znatiželje kao u Tehničkom muzeju. U ovom muzeju smo mogli vidjeti sve životinje, od najmanjih kukaca do morskih pasa.  Svi smo bili uzbuđeni zbog najiščekivanijeg djela terenske nastave – odlaska u kino. U kinu smo gledali zanimljivi film Nerve.  Nakon filma, umorni smo krenuli kući. Stigavši pred školu svi smo bili željni odmora.

                                                                                                                                                   Ivan Nikolić 8.D

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.