Susret s književnicom Sonjom Smolec

Hrvatska književnica i pjesnikinja Sonja Smolec posjetila je našu školu, 24. listopada 2018. godine. Predstavila je sebe i svoju novu knjigu „Da ti nije palo na pamet!“ Ukratko nam se predstavila; Sonja Smolec je rođena 1953. u Puli, trenutno živi u Velikoj Gorici. Pisati je počela još u ranoj dobi, osim za pisanje posebno gaji i interes za slikarstvo. Njena poznata djela su: Tajna ima krila, Kamen Tvrtko, Kineski zvončići, The Girl with pink glasses, Halo Zemlja zove Snježanu, Der Stein Hartwig, Djevojčica s ružičastim naočalama, Moja sestra Sarah, Moja polovica Mjeseca, Prva klupa do prozora, Marama s bubamarama, Da ti nije palo na pamet!, Ada. Dobitnica je i prestižne međunarodne nagrade za kratku priču do 100 riječi u Španjolskoj. Na natječaju Udruge Webstilus osvojila je nagradu za najljepšu zbirku poezije. Za roman za djecu i mlade „Marama s bubamarama“ na 31. Lovrakovim danima dodijeljena joj je nagrada“Mato Lovrak“ za najbolji dječji roman. Učenici 5.i 6.razreda pažljivo su je slušali i postavljali razna pitanja u vezi njenih djela i njenog života, a ona im je odgovorila na sva. Saznali smo mnogo o njoj i ona mnogo o nama. Razgovorom o novoj knjizi saznali smo da mobitel nije najvažnija stvar u životu. Književnica i učenici su vrlo lijepo surađivali u razgovoru. Bilo nam je baš zabavno. Književnica je bila sretna što su je učenici slušali pozorno, a i zato što smo naučili nešto novo. Zvono je označilo kraj susreta s književnicom.

Gabi Ložar, Petar Beronić, Karla Jurec i Ana Cvitanović 5.a

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.