Stručno usavršavnje na Plitvicama

sviProjekt „Sigurnost djece na internetu“ se polako zahuktava: u Plitvičkim Jezerima se od 27. do 31. listopada održao seminar o europskim politikama prihvatljivog korištenja interneta, zakonskim regulativama u pojedinim zemljama te o dobrim primjerima zaštite dječje sigurnosti u online svijetu. Gostujući predavač bio je Karl Hopwood, nezavisni stručnjak za e-sigurnost, član savjetodavnih odbora u nekoliko organizacija u Ujedinjenoj Kraljevini Velike Britanije i Sjeverne Irske koje se bave pitanjima sigurnosti na internetu, podijelio je sa sudionicima, osim službenih prezentacija o spomenutim temama, i  iskustva koja se tiču rješavanja različitih sigurnosnih problema u online okruženju. Informacije i primjeri kurikuluma o sigurnosti djece na internetu iz različitih zemalja bit će itekako korisni pri pisanju hrvatskog kurikuluma o internetskoj sigurnosti što je i cilj projekta.

Iz naše škole na seminaru su bili članovi pedagoškog tima: Manuela Kujundžić, profesorica povijesti, Dunja Mijović, učiteljica engleskog jezika, Maja Loina, učiteljica matematike, Tamara Đurđević Filipović, učiteljica prirode i biologije i Darko Rakić, učitelj informatike, projektni koordinator. Nakon seminara možemo reći da smo puno naučili i saznali puno novih informacija koje ćemo iskoristiti u izradu hrvatskog kurikuluma.

Pogledajte fotografije:

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.