Što želim biti kad odrastem?

Nastavnica Sonja Filipović i kuhar Marijan Bošnjak

Sedmi smo razred i nalazimo se vrlo blizu važne životne odluke. Uskoro ćemo morati odabrati srednju školu i time odlučiti čime se u životu želimo baviti. Mnogi su još neodlučni. Ne znaju što se konkretno krije iza pojedinog zanimanja i što to, u stvari, znači biti ekonomski tehničar, ekološki tehničar, računalni tehničar, medicinski tehničar, zubotehničar ili…kuhar!

Kako bi nam olakšala ovu odluku i približila nam svijet rada, naša je razrednica, Sonja Filipović, u suradnji s roditeljima dogovorila niz posjeta tijekom kojih će nam roditelji predstavljati svoja zanimanja.
Led je 6.2. na satu razredne zajednice probio Martinin tata, gospodin Marijan Bošnjak, kuhar.
Pokazao nam je kako od povrća napraviti ružu i ostalo cvijeće i ukrase te je sa sobom donio već dovršeno remek-djelo. Pričao nam je o svojim kuharskim pustolovinama, uspjesima, ali i neuspjesima. Sa zanimanjem smo ga slušali i gledali te mu postavili nekoliko pitanja, a on nas je na kraju počastio čokoladnom tortom.

Kristina Jaklin 7.d.

 


 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.