Što to privlači balone s porukama u Stružec?

Posljednjih šest godina u Stružec su tri puta sletjeli baloni s porukama iz drugih država. Prvi balon došao je iz Austrije, drugi iz Njemačke, a treći je stigao iz Italije.

U ponedjeljak, 21.10.2019. s roditeljima sam prolazio ulicom i sreli smo susjeda Antuna Žurića koji je upravo iz visoke živice izvadio mnoštvo balona s paketom. Zastali smo i u čudu gledali što je to. Otvorili smo paket i vidjeli da je pun dječjih crteža s porukama, ali na stranom jeziku. Došli smo kući i pokušali odgonetnuti tko je to poslao. Shvatili smo da je pošiljka stigla iz Italije. Odnio sam paket u školu. Svi smo zainteresirano promatrali crteže i pokušali odgonetnuti koje su poruke napisane. Uključili smo računalo i preveli popratno pismo u kojem je pisalo: „Povodom “55. festivala celera i kobasica” ovo udruženje „uole“ povjerava nebu neke zapise djece škole  – T. Volenti – Trevi. Oni koji pronađu te poruke i prijave mjesto gdje su ih pronašli, dobit će limenku dragog maslinovog ulja od našeg dragocjenog djevičanskog maslinovog ulja. Bilo bi nam zadovoljstvo objaviti na našim društvenim mrežama fotografiju lokacije nalaska i nalaznika.“

Đačke poruke su bile s ekološkom tematikom o očuvanje planete Zemlje.

Napisao sam nekoliko rečenica o pronalasku balona i paketa, dodao nekoliko fotografija i poslao e -mailom. Očekujem limenku maslinovog ulja!

Filip Brleković, 4. razred

PŠ Stružec