Psi vodiči u našoj školi

m_PB192054U četvrtak, 19. studenoga, učenike petih razreda matične škole i Područne škole Voloder posjetila je Hrvatska udruga za školovanje pasa vodiča i mobilitet. Udruga je prva u Hrvatskoj razvila rehabilitacijske programe uključivanjem pasa pomagača za mobilnost slijepih osoba te djece s poteškoćama u razvoju. S petim razredima susret su imali u učionici glazbene kulture naše škole te su jedan školski sat razgovarali sa učenicima i razmjenjivali mišljenja. S njima su došla i njihova dva psa vodiča. Podučili su djecu kako se ponašati prema slijepoj osobi, kako joj pomoći i kako im prići pri susretu na ulici. Naučili su ih kako prepoznati slijepu osobu i na koji način ih povesti do mjesta do kojeg trebaju stići. Objasnili su način školovanja njihovih pasa te načine na koje pas pomaže ljudima. Pomažu im dugi niz godina sve dok ne postanu prestari za to. Tada se udomljavaju. Psi su velika pomoć slijepim osobama, ali i osobama s invaliditetom i djeci sa poteškoćama u razvoju, što su nakon edukacije zaključili i učenici naše škole.

                              Mia Kramarić, 8.d

                  Izidora Liteplo, 8.d

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.