Programiranje za učenike područnih škola Osnovne škola Popovača

U sklopu Europskog tjedna programiranja i projekta Programiranje za sve koji je podržao Google posjetili su nas učenici trećih i četvrtih razreda Područne škole Voloder, Gornja Jelenska, Osekovo, Stružec i Potok.

Druženje smo počeli pjesmom, a tek onda počeli s radom .
Na radionicama su se upoznali s programiranjem u Scratch-u, programirali su micro:bit računalo te su upravljali Mbot robotom.
Radionice programiranja vodili su učiteljica Zvijezdana Žigolić Južvak i učitelj Darko Rakić.

Osim radionice programiranja učenici su posjetili knjižnicu Osnovne škole Popovača gdje ih je naša knjižničarka Lucija Vlahov upoznala s referentnom (priručnom) zbirkom.

Osim što su se upoznali s puno novih i zanimljivih tehnologija nadamo su se dobro zabavili i uživali u druženju.

Hvala svima!