Održana 1. Smotra pjevačkih zborova SMŽ

DSC09591U petak, 22 svibnja 2015. godine, Osnovna škola Popovača u suradnji s Tamburaškim orkestrom „Ratimir Joža Prosoli“ Popovača organizirala je 1. susret pjevačkih zborova osnovnih škola Sisačko – moslavačke županije. Susret se održao u Domu kulture Popovača s početkom u 19 sati.

 

Ravnatelj Osnovne škole Popovača Dražen Mlakar održao je govor dobrodošlice, a v.d. pročelnika za prosvjetu, kulturu i sport Darjan Vlahov svojim govorom otvorio je susret.

Na susretu se predstavilo sedam osnovnih škola koje su izvele raznovrstan i zanimljiv program. Pjevački zbor OŠ Popovača pod vodstvom Aljoše Crnobrnje izveo je pjesme Cup song i Vivat musica, Pjevački zbor Osnovne škole Mate Lovraka, Kutina predstavio se pjesmama Imagine i Let it be dok je Pjevački zbor Osnovne škole Braća Ribar, Sisak otpjevao pjesme Morska vila, Ovaj dan i Prva ljubav. Četvrti su nastupili članovi Pjevačkog zbora Osnovne škole Katarina Zrinska, Mečenčani s pjesmama Golubice bijela i Moja škola. Nakon njih nastupio je Pjevački zbor Osnovne škole Dvor, Dvor izvevši pjesme Tri livade i Kišica. Pretposljednji su na pozornicu izašli članovi Pjevačkog zbora Osnovne škole Ludina, Velika Ludina i otpjevali pjesme Škola ljubavi, Ja imam plan i Mi smo taj svijet. Susret su zaključili članovi Pjevačkog zbora Osnovne škole Mate Lovraka, Petrinja s pjesmama Kišobran za dvoje, Pod kamenom rak stanuje i Himna škole.

Posebne gošće susreta bile su članice Ženskog vokalnog ansambla SiDone, Kutina.

Na kraju programa svi zborovi zajedno otpjevali su pjesmu Daleke Obale Morska vila te se nakon kraćeg domjenka i druženja uputili svojim kućama.

Ana Grden, 6.d

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.