MATURALNO PUTOVANJE 2016. – MURTER

DAN DRUGI

m_20160608_094512Nakon neprospavane noći valjalo je smoći snage za još jedan dan hodanja. Prvi na redu bio je grad Šibenik. Tamo smo posjetili katedralu sv. Jakova u sklopu koje smo vidjeli i krstionicu Juraja Dalmatinca. Nakon kraćeg obilaska grada krenuli smo prema Nacionalnom parku Krka. Modrozeleni tonovi slapova, netaknuta priroda i sunčano vrijeme olakšali su nam ovaj zahtjevniji dio puta. Odmorili smo se kako bismo ručali, a nakon predaha uputili smo se prema Sokolarskom centru. Većini je to bio najzanimljiviji dio obilaska. Upoznali smo se sa sovom ušarom, jednom od najopasnijih sova europskih šuma, i sokolom. Vodič nam je pokazao kako dozvati i nahraniti sokola, te kako ih ne ugrožavati. Neki od naših učenika bili su hrabri te su iz prve ruke posvjedočili kakav je osjećaj držati sokola u ruci. Nakon službenog dijela vratili smo se u Murter i napokon okupali u osvježavajućem moru. Bez obzira što je dan bio naporan, to nas nije spriječilo da poslije večere potrošimo kalorije i glas plešući i pjevajući u discu u gradu Pirovcu koji je bio otvoren samo za nas. Toliko smo se dobro zabavili da ne možemo dočekati sutrašnju večer kada ćemo sve još jednom ponoviti.

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.