Matematička liga

U utorak, 12. studenoga 2019. godine održano je 1. kvalifikacijsko kolo Matematičke lige Popovača – Velika Ludina. Natjecanje je to iz matematike za učenike od 2. do 8. razreda osnovnih škola, koje se provodi u više kola. Nastala je sa željom popularizacije matematike, veće motivacije učenika i njihovih mentora. Cilj joj je kroz natjecateljski duh privući što veći broj učenika. Osim samoga provođenja matematičke lige, želja svih mentora je veća  suradnja radi kvalitetne pripreme svih učenika za ostala matematička natjecanja. Ligu organiziraju učitelji matematike iz OŠ Popovača, OŠ Zorke Sever i OŠ Ludina, u suradnji s Centrom izvrsnosti
iz Kutine. Kutinska matematička liga i Matematička liga Popovača – Velika Ludina imaju zajedničku logistiku, zajedničke zadatke, identične termine svih pretkola i kola i zajednički cilj – popularizaciju matematike. Sastavljači zadataka, i za kvalifikacijska i za završna kola, su učitelji matematike iz Popovače, V. Ludine i Kutine. Kvalifikacije za Matematičku ligu, sezona 2019./2020. počele su prvim pretkolom 12. studenoga 2019. (utorak) u 16:00 sati, u sve tri škole. Kvalifikacijska kola svaka škola provodi u svom prostoru. U našoj školi u 1. kolu okupio se zavidan broj učenika. Njih 85 u pravom natjecateljskom raspoloženju rješavalo je zadatke. Nakon natjecateljskog dijela družili smo se u ugodnoj atmosferi uz malu okrepu. Službeni rezultati kola objavljeni su na Facebook stranici Matematička liga Popovača – V. Ludina i na web stranici OŠ Popovača. Drugo pretkolo održat će se 11. prosinca 2019., a preostala tri natjecateljska kola u veljači,
ožujku i travnju 2020. godine. Tek nakon drugog kvalifikacijskog kola, znati će se koji učenici prolaze u natjecateljski dio. Poredak u ligi učenici mogu ostvariti kroz zajedničke liste, ali još uvijek mogu ostvariti poredak od 1. do 3. mjesta u svojim školama te na taj način ostvariti prolazak. Uzima se u obzir prosječan broj bodova iz oba pretkola. Za učenike koji su opravdano izostali s prvog pretkola, uzima se samo rezultat koji su ostvarili u jednom kolu.

Svim natjecateljima želimo puno uspjeha!

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.