Izveden božićni mjuzikl Djevojčica sa šibicama

U srijedu, 19. 12. 2018., točno dva dana prije završetka 1. obrazovnog razdoblja, u Domu kulture u Popovači učenici Osnovne škole Popovača pod mentorstvom svojih učitelja izveli su božićni mjuzikl Djevojčica sa šibicama.
Početkom studenog, u kabinetu ravnatelja, tijekom dogovaranja učitelja oko božićne priredbe, dogovoreno je da će se adaptirati književni predložak priča H. C. Andersena Djevojčica sa šibicama i postaviti na scenu kao mjuzikl. Mjesec dana gotovo svakodnevnih vježbi, uvježbavanja, uplesavanja, upjevavanja urodilo je jedinstvenom priredbom, jednim dirljivim mjuziklom s predivnom božićnom porukom. Na mjuziklu je radilo petero učitelja razredne nastave: Renata Jambrešić, Marija Potočki, Snježana Šket, Mladen Bago i Dražen Čukelj, troje učitelja predmetne nastave: Irena Mikšić, Klara Markešić, Igor Taritaš, polovina stručne službe koju čine: Martrina Šterijovski i Amadea Izsing te više od pedesetero učenika od 1. do 8. razreda. Kao i u svakom mjuziklu i u ovome se pjevalo, plesalo, glumilo. Svih 45 minuta bilo je besprijekorno uvježbano. Posebnom ugođaju mjuzikla pridonijela je i izrazito dobro osmišljena i izvedena sceongrafija i kostimi glumaca, pjevača i plesača. Trud i rad svakako su se isplatili jer je publika u svakome trenutku trajanja mjuzikla u potpunosti bila uronjena u priču, pjesmu i ples. Djeca svih uzrasta bez daha su gledala i pratila svaki pokret na pozornici, a odrasli su, ganuti, pratili radnju, poneki su i zaplakali.

Sretan Vam Božić!
Irena Mikšić, mag.prim.educ.

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.