Izvanučionička nastava – Dani kruha

U utorak, 10. listopada, u sklopu manifestacije Jesenski plodovi Grada učenici OŠ Popovača, od prvog do četvrtog razreda a i bi turnusa, zajedno sa svojim učiteljicama i učiteljima proveli su dan u Pastoralnom centru župe sv. Alojzija Gonzage. Velečasni Mato Draganović rado se odazvao zamolbi vjeroučiteljica i omogučio nam realizaciju izvanučioničke nastave.

Kruh je važan i treba mu odati priznanje, a mi smo željeli što aktivnije obilježiti Dane kruha.

Nakon upoznavanja s načinom dobivanja brašna iz malenog pšeničnog zrna te čitanja Krušne priče, gospođa Đurđa Lopac bila je voditeljica kulinarske radionice i pokazala nam je kako se mijesi tijesto. I sami smo mijesili i izrađivali kiflice raznih oblika te slasne štrudle od jabuka i sira.

S posebnim zadovoljstvom moglo se promatrati učenike koji su se cijelim svojim bićem unijeli u pravljenje ukusnih slastica. Dok se sve peklo, uživali smo u predstavi koju su pripremili članovi dramske skupine sa svojim učiteljicama i pjevali smo pjesme o kruhu.

Velečasni Mato Draganović blagoslovio je nas i pripremljenu hranu te smo nakon toga mogli kušati naše slastice.

Bilo je vrlo lijepo i poučno!

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.