Izvannastavne aktivnosti – ŠAH

Tijekom školske godine 2020./2021. u ovu aktivnost bilo je uključeno 15 učenika petih i šestih razreda, koji su redovito zbog novonastalih prilika igrali odvojeno u svojim razredima, osim završnice. Igrali su svaki ponedjeljak i srijedu  6. ili 7.sat, stjecali nova i utvrđivali stara znanja ove drevne vještine.

Ove godine nismo sudjelovali na Županijskom ekipnom natjecanju u šahu, ali smo zato odigrali preko 300 partija šaha, poluzavršnicu i završnicu.

Najuspješniji šahist  bio je učenik Darien Pastula iz 6.c razreda. Drugo mjesto osvojio je Jan Hosu 5.a, i treće mjesto  Fran Pedić 6.c.

Za vjerovati je da će ovi učenici potpomognuti novim snagama, slijedeće školske godine postići još bolje rezultate.

Šahisti