Izlet 3.a i 3.b razreda

Bila je srijeda, 17. svibnja. Iz dubokog sna probudio me cvrkut ptica. Pogled mi je bježao prema prozoru. Ustala sam i vidjela kako je vani vedar, sunčan dan. Jedva sam čekala da krenemo, ali isto tako i svi prijatelji iz 3.a i 3. b razreda.

U autobusu smo ponavljali o našoj Sisačko-moslavačkoj županiji. U Sisku smo prvo posjetili Ulicu Stjepana i Antuna Radića gdje se nalazi zgrada u kojoj radi naš župan Ivo Žinić. Krenuli smo prema trgu. Na njemu smo vidjeli ogromno sidro, kormilo, male dizalice i jednu ogromnu crnu drvenu dizalicu koja je prenosila žito. Voditelj nas je odveo do katedrale. U njoj smo slušali svećenika koji je govorio kako je napravljena ta crkva, pjevali smo i molili. U Gradskom muzeju Sisak, voditeljica Tea pričala nam je o prošlosti Siska. Saznali smo da ljudi žive već osam tisuća godina na području grada Siska. S đacima iz Hrvatske Kostajnice dijelili smo brod Juran i Sofija. Na brodu smo se zabavili. Meni je vretence sletjelo na ruku. Uplovili smo u ušće Kupe u Savu. Kad smo se vraćali nazad, stali smo kod utvrde Stari grad. Bili smo tužni što izlazimo iz broda, ali uskoro je stigla nova pustolovina. Ušli smo u utvrdu i bili iznenađeni jer je unutra bila pustoš. Jedan zanimljiv gospodin pričao nam je kako se dogodila bitka između Osmanlija i nas kršćana. Izašli smo van puni dojmova. Uskoro smo uživali u slasnom ručku, a učiteljice u kavi. Vani smo se svi igrali starinskih igara.

Na izletu mi je bilo super! Kad bih mogla, ponovila bih sve to jer je ovo bio najbolji izlet ikada.

Klara Marton, 3.a

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.