Filip Beleta osvojio zlatnu medalju – Arca 2013.

vecernji.hr_prilogFilip Beleta iz Popovače napravio je robot za bombone od Lego-kocki koji, kako sam kaže, nije namijenjen djeci, već odraslima.

Ako ste na poslu i gubite koncentraciju, samo ubacite novčić u uređaj i izbaci vam bombon ili nekoliko njih koji odaberete. Podignut će vam energiju i možete nastaviti raditi – objašnjava učenik osnovne škole u Popovači i polaznik Bistrića – centra za darovitu djecu. Filip je sve napravio sam, a u planu mu je dodatno modernizirati uređaj i dodati mu senzore koji bi reagirali na pokret.

Čestitke Filipu i svim članovima i voditeljima Robotičko informatičkog kluba Popovača

Slike:

 

Video

 

Tekst preuzet sa stranice Večernjeg lista

http://www.vecernji.hr/vijesti/mladi-inovatori-medunarodnoj-izlozbi-inovacija-arca-clanak-623308

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.