Dorijan Lendvaj ostvario još jedan izniman uspjeh – Državno natjecanje iz fizike

Gimnazija Pula ove je godine od 17. do 20. travnja bila domaćin Državnog natjecanja iz fizike osnovnih škola. Na natjecanju je sudjelovalo 139 učenika osnovnih i srednjih škola u pratnji 86 mentora.  U kategoriji osnovnih škola natjecalo se 48 učenika koji su rješavali zadatke i praktične radove raspoređene u dva dana.

Našu školu predstavljao je učenik Dorijan Lendvaj u pratnji mentorice Ivan Klišanin. Nakon ispravljenih testova i praktičnih zadataka Dorijan je osvojio drugu nagradu na Državnom natjecanju i time  postigao izniman uspjeh.

Temeljem ostvarenih rezultata pozvan je na testiranje za Međunarodnu prirodoslovnu olimpijadu mladih i Prirodoslovnu olimpijadu Europske unije.

Dorijanu čestitamo na ostvarenom rezultatu i želimo puno uspjeha u daljnjim natjecanjima.

Ivana Klišanin, učiteljica fizike

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.