Dani kruha u sklopu manifestacije Jesenski plodovi Grada

Na prohladno jesensko jutro 12. listopada 2019. obilježeni su Dani kruha u sklopu listopadske manifestacije Jesenski plodovi Grada na Trgu II u Popovači. Dani kruha obilježeni su prodajom pekarskih proizvoda, molitvom, recitacijom, igrokazima i pjesmom. Manifestacija je otvorena povorkom u kojoj su sudjelovali kočijaši, mažoretkinje, vrtićanci i njihove odgajateljice, velečasni Ivan Petrović i dramska grupa župe sv. Alojzija Gonzage. Voditelj programa je Danijel Bijelić, a manifestacija je započela izvedbom Popovačkih mažoretkinja, potom je uslijedila molitva za blagoslov plodova.

Članovi učeničke zadruge Jelenak i njihovi voditelji su izradili proizvode koje su prodavali s ciljem prikupljanja sredstava u humanitarne svrhe. Osim što je zadruga Jelenak prezentirala svoje proizvode, privukli su velik broj posjetitelja i palačinkama koje su pekli na štandu i  koje su bile pravi hit. Cijeli dojam upotpunjavala je vesela ekipa zadrugara koju su činili učitelji Klara i Danijel Markešić, Dražen Čukelj, Snježana Šket i Antonija Palijan. Uz predivan miris palačinki, orila se pjesma jelenskog folklora, dramske grupe učiteljica Marije Potočki i Snježane Šket te vrtićke grupe. Dramska grupa naše župe je obilježila kraj manifestacije.

Nika Tkalec i Nika Rusan, 8.b

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.