Dani kruha u PŠ Voloder

I mi smo proslavili Dane kruha

DSC01177 modifiedMjesec listopad posvećen je kruhu i plodovima zemlje. Vrijedne ruke naših mama i baka ispekle su razna peciva, pogače, kiflice te ostale pekarske proizvode koje su učenici PŠ Voloder donijeli u školu. U predvorju škole postavili smo nekoliko izložbenih prostora koje su uz kruh krasili i plodovi jeseni. Na satu hrvatskoga jezika razgovarali smo o kruhu te pročitali Krušnu priču koja nas je nasmijala. I mi smo imali priliku postati mali pekari na jedan dan. Naša vrijedna kuharica pokazala nam je kako se zamijesi tijesto koje smo nakon dizanja oblikovali u male kiflice, pletenice i okrugla peciva. S nestrpljenjem smo čekali probati što smo zamijesili. Školom se širio miris svježe pečenih peciva kojima smo se svi zajedno i počastili.

Marta Dolenčić, Petar Radman, Marina Žnajder, 4. razred

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.