Dani kruha

Osnovna škola Popovača tradicionalno sredinom listopada obilježava Dane kruha. Ovogodišnja manifestacija održala se 20. listopada 2011. god. u matičnoj školi, te kroz tjedan i u područnim školama ( Potok, Stružec, Osekovo, Gornja Jelenska i Voloder).

Učenici su u dogovoru sa svojim učiteljicama, uz pomoć svojih roditelja i baka, pripremili raznovrsne domaće pekarske proizvode (kruh, kiflice, perece, gužvare, pogače i dr.) te ih donijeli u školu gdje su bili izloženi na prigodnom stolu.

Svečanosti su se pridružili vjeroučiteljica Stanislava Brebrović te velečasni Mato  Draganovič   koji je blagoslovom kruha podsjetio učenike na simboliku kruha kao zajedništva kakvo je Isus propovijedao.

Blagoslov kruha uljepšali su učenici dramske skupine naše škole  prigodnim recitiranjima, igrokazima i pjesmom a na kraju svečanosti proizvode smo svi zajedno kušali čime su i ovogodišnji Dani kruha u našoj školi protekli veselo, ugodno i nadasve ukusno.

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.