Dan sigurnijeg interneta – Stvaraj, poštuj i poveži se: bolji internet počinje s tobom!

Svake godine u drugom mjesecu  obilježava se Dan sigurnijeg interneta. Naša škola već niz godina aktivno se uključuje u ovaj projekt nastojeći podići svijest o savjesnom i racionalnom korištenju interneta i svih njegovih blagodati. Ove godine geslo pod kojim se obilježavao ovaj dan bilo je: Stvaraj, poštuj i poveži se: bolji internet počinje s tobom!

Tako smo na satu informatike razgovarali o pravilima ponašanja na internetu, što je dozvoljeno, a što nije, i cyberbullingu kao najvećem i najtežem obliku zlouporabe interneta među mladima koji se najčešće odvija putem društvenih mreža. Na kraju smo odigrali kviz i igru u grupama kojima smo utvrdili naučeno.

Više o Danu sigurnijeg interneta i korisnim savjetima možete pročitati na sljedećoj stranici:

www.csi.hr

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.