Blagdan svetog Nikole u PŠ Stružec

U četvrtak 5.12.2019. proslavili smo blagdan svetog Nikole. Pripremili smo prigodni program uz puno pjesme,plesa,veselja, i naravno slatkiša.

Uoči blagdana svetog Nikole raduju se djeca, spremaju svoje cipelice, čiste čizme koje će staviti u prozor kako bi sveti Nikola i njima donio dar koji su zaslužili ako su bili dobri. Pisali smo naše želje i nadali se da će ih sveti Nikola pročitati. Skromni smo bili i nismo tražili puno, jer znamo da je on bio svetac od kojeg možemo puno naučiti.

Sveti Nikola cijelog života shvaćao je da je jedini životni put čovjeka – ljubav prema Bogu i bližnjemu. S tom ljubavi činio je čuda i zbog nje je proglašen svetim. Kao takvog i mi smo ga izabrali da nam bude primjer, zaštitnik i zagovornik.

Od našeg sv. Nikole možemo naučiti kako se živi vjera i ljubav.

Učiteljice

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.