Županijsko natjecanje iz Informatike

U petak 15. veljače 2019. godine u našoj školi održalo se Županijsko natjecanje iz Informatike. Okupilo se 98 najboljih učenika informatičara i 30-ak mentora iz naše županije u predvorju naše škole i prisustovalo svečanom otvorenju. Svečano otvorenje započeo je školski zbor pod vodstvom učiteljice Irene Mikšić koji je otpjevao himnu i pjesmu Ah, što volim, J.S.Bacha nakon čega je sve prisutne pozdravio ravnatelj Dražen Mlakar i zaželio im puno sreće i uspjeha na natjecanju. Prisutnima se obratio i dožupan Roman Rosavec. Svima je zaželio dobrodošlicu te rekao kako je informatičko znanje danas jako važno. Učenici koji su došli na ovo natjecanje pokazuju zavidno znanje u informatičkom području te ga treba i dalje razvijati i poticati natjecanjima na svim razinama. Natjecanje se provelo u nekoliko kategorija (LOGO, Algoritmi, Osnove informatike , Digitalne kompetencije), a natjecali su se učenici od petog razreda osnovne škole do četvrtog razreda srednje škole.

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.