Županijsko natjecanje iz Hrvatskog jezika

U SŠ Novska 30. ožujka održano je Županijsko natjecanje iz hrvatskoga jezika. Na natjecanje su se kvalificirale dvije učenice osmih razreda – Gabi Ložar i Ana Cvitanović, no sudjelovala je samo Gabi Ložar, a Ana Cvitanović nije mogla zbog zdravstvenih razloga. Mentorica im je bila Martina Ivić.  Otvaranje natjecanja bilo je vrlo lijepo, uz glazbu, recitaciju i monolog. Pisanje ispita započelo je u 10 sati i trajalo 90 minuta. Nakon toga za učenike su bili pripremljeni stolovi s hranom i pićem te vrijeme za opuštanje i druženje. Kako bi se čekanje rezultata skratilo i učinilo zanimljivijim, učenici su odvedeni u poduzetnički inkubator PISMO, Novska. Mjesto koje postaje svjetski centar gaminga i razvoja videoigara, učenici su razgledali, upoznati su sa ovim “novim svijetom” te su se dobili priliku ondje i zabaviti. Proglašenje je održano oko 14 sati, a naša je Gabi osvojila sjajno 4. mjesto. Čestitke na sjajnim uspjesima svim učenicima, te puno sreće želimo na državnoj razini natjecanja!

 

                                                                                                                   Gabi Ložar, 8.A razred

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.