VIJESTI IZ PODRUČNE ŠKOLE OSEKOVO

Dan jabuka

Obilježili smo i “Dan jabuka”..Po koji dobar recept…Košare s jabukama (i koja mandarina da upotpuni okus)..Malo posla s nožićima, malo prstima..Sjeckanja..Guljenja…Miješanja i voćna salata je spremna ..Bilo nam je u slast..

 

Učimo o medu

Dražen Kocet održao je predavanje o pčelicama i načinu na koji pčele prave med.
Nagrada za svaki točan odgovor bio je, naravno, med.
No, naša dječica su se pokazala “dobro potkovana” pa se predavač uplašio da će ostati bez meda koliko ga je podijelio.

 

Dobrodošlica jeseni

Osekovo u jesenskom ruhu; polja zlatnog kukuruza, još zelene livade koje ne žele priznati da je vrijeme promjena. Stabla crvenog i zelenog javora, hrasta i iznad svega…na malenom brijegu, zvonik crkve, uvijek vidljiv, u tišini čeka svoje vrijeme kada će glasnim zvonkim glasom pozvati vjernike pod svoj krov. Nebo modro kao različak, ptice u letu, sunce još uvijek toplinom mami ljude van. Pa tko bi odolio!? I ove male bubamarice nešto smišljaju, nismo otkrili što, ali nama je izgledalo poput “seobe”.

 

Dani kruha

Mali kreativci na djelu! Možda su i mame malo pomogle, ali važno je sudjelovati!

Učiteljice

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.