TERENSKA NASTAVA TREĆIH RAZREDA

m_SDC10701Nekad Segestica i Siscia, a danas Sisak – središte naše Sisačko – moslavačke županije.

U rano sunčano proljetno jutro, uzbuđeni i znatiželjni učenici 3. A i 3. B razreda veselo su se smjestili u autobus i krenuli put Siska. Prošavši preko rijeke Lonje i razlistane šume Brezovice došli su u Sisak. Uputili su se u Gradski muzej Sisak, a nakon toga posjetili iskopine rimskog grada Siscije.

Prepuni dojmova iz prošlosti, laganom šetnjom uz rijeku Kupu stigli su do Ureda župana Sisačko – moslavačke županije Ive Žinića. Gostoljubiv i topao doček župana i njegovih suradnika oduševio je male đake koji su vrlo vješto postavljali županu konkretna i zanimljiva pitanja.

Nakon odlaska iz ureda župana zaplovili su rijekom Kupom na brodu „Juran i Sofija“ prema ušću rijeke Odre u Kupu, a zatim do ušća Kupe u Savu.

Posebno oduševljenje je zavladalo prilikom dolaska do utvrde Stari grad gdje su učenici zahvaljujući već stečenom znanju aktivno sudjelovali u predavanju muzejskog pedagoga. Pokazali su znanje i interes za veliku Bitku s Turcima kod Siska.

Nakon edukativnog dijela terenske nastave, opustili su se ručajući i sladeći se u McDonald’su.

Prepuni dojmova i obogaćeni novim saznanjima vratili su se u svoj grad Popovaču.

 

Učiteljice: Antonija Zohar i Željka Šimić

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.