Sportske igre mladih

U Rijeci je od 4. do 6. kolovoza 2022. održana Državna završnica Sportskih igara mladih u graničaru i atletici. Natjecatelji su u oba sporta bili podijeljeni u dvije kategorije: 2013. i mlađi te 2011. i mlađi. Na natjecanju je sudjelovala  učenica naše škole Vita Mišković te u atletici osvojila izvrsno treće mjesto. Vitu čeka Međunarodna završnica koja će se održati od 16.8. do 19.8. u Splitu.  Želimo joj puno uspjeha!

 

Samo dan kasnije, 7. kolovoza 2022. održana je i Državna završnica šaha u Splitu na kojoj su sudjelovale dvije učenice naše škole  Veronika i Danijela Markešić pod mentorstvom Danijela Markešića. Turnir se igrao po pravilima šaha FIDE za ubrzani šah. Tempo igre je 15 minuta po igraču uz dodatak od 3 sekunde za svaki odigrani potez počevši od prvog. Natjecatelji su također bili podijeljeni

u dvije kategorije: 2007. i mlađi te 2011. i mlađi. Veronika je u mlađoj kategoriji osvojila 16. mjesto, a Danijela u starijoj kategoriji 12. mjesto. Čestitamo svim sudionicima!

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.