Školski fotolov na pola puta

Školski fotolov je projekt koji provodi Osnovna škola Popovača pod pokroviteljstvom Sisačko – moslavačke županije.

U projekt je uključeno 18 škola i 270 učenika te 20 mentora.

Do sada je održano 6 edukacija na kojem je sudjelovalo više od 500 učenika i mentora.

Teme edukacija do sada su bile:

Uvod u fotografiju – 15.12.2021.

Digitalni fotoaparat – 20.12.2021.

Ekspozicijski trokut – 1. dio – 17.1.2022.

Ekspozicijski trokut – 2. dio – 26.1.2022.

Kompozicija – 1. dio – 15.2. 2022.

Kompozicija 2. dio – 1.3.2022.

Osim edukacija učenici su uspješno odradili i tri Mjesečna fotolova na teme Moja škola, Božić u školi i Izvannastavne aktivnosti.

Do kraja projekta očekuje nas još 4 edukacije i tri Mjesečna fotolova, Fotolov znanja i Završni fotolov.

Učenici sudjelovanjem na edukacijama i osvojenim mjestima na mjesečnim fotolovima skupljaju bodove za svoju školu. Na kraju projekta najuspješnije učenike i  3 najuspješnije škole očekuju vrijedne nagrade.

Veselimo se odličnim fotografijama i s nestrpljenjem čekamo sljedeći Mjesečni fotolov.

Voditelj projekta i edukacija:

Darko Rakić, učitelj savjetnik informatike

Više o projektu na