PRVO NATJECANJE CROATIAN MAKERS

m_DSC05920Dana 3. svibnja u prostorijama naše škole održano je prvo regionalno natjecanje Cro Makers lige. Na natjecanju je sudjelovalo devet osnovnih škola te četiri kluba. Učenici su se natjecali u dvije kategorije – po dobnim skupinama. Posebnost ovog natjecanja je u tome što mu karakter nije isključivo natjecateljski, već mu je cilj motivirati djecu za robotiku i programiranje kroz uporabu robota (Mbota) kojeg su sve škole prethodno dobile uključivanjem u projekt Croatian makers.

Učenici starije dobne skupine imali su zadatak sastaviti robota te ga isprogramirati da prijeđe zadanu stazu u što kraćem roku, dok su učenici mlađe dobne skupine imali zadatak samo isprogramirati robota kako bi on obavio isti zadatak. Većina učenika je to odlično savladala što je pokazatelj da naši učenici imaju velik potencijal u području programiranja i robotike. Natjecanje je proteklo u veselom i opuštenom ozračju.

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.