Prvo i peto mjesto u CM ligi!

Ove godine učenici naše škole sudjelovali su u ukupno 4 kola CratianMakers Lige tijekom koje su vrijedno skupljali bodove i njihovim ukupnim zbrojem ostvarili prvo i peto mjesto. Učenici mlađe dobne skupine u sastavu: Ivana Jerbić, Antonio Blažević, Tin Hosu i Josip Pačarek ostvarili su ukupno 1. mjesto, dok su učenici starije dobne skupine u sastavu: Dora Lendvaj, Dorijan Lendvaj, Luka Jagarčec, Eugen Pavličević i Antonio Žagar ukupno ostvarili 5. mjesto. Zadaci koje su učenici trebali savladati uz pomoć robota mBota bili su praćenje linije, detektiranje i zaobilaženje prepreka, komunikacija između više robota, paljenje, gašenje i promjena boja svjetala na robotu itd. Čestitamo učenicima na ostvarenim rezultatima!

Što je CM liga?

Croatian Makers liga dio je projekta Croatian Makers koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM). Platforma na kojoj se odvija liga je edukacijski robot mBot (Bluetooth verzija) koja nudi vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava i naprednije korištenje. Natjecanje je podijeljeno u dvije kategorije: 1.-5. i 6.- 8. razred osnovne škole.

Više o CM ligi možete pročitati na http://croatianmakers.hr/hr/croatian-makers-liga/