Prevencija nasilja putem elektroničkih medija

U našoj školi, 13. veljače 2019. održano je predavanje Policijske uprave Sisačko-moslavačke županije na temu Prevencija nasilja putem elektroničkih medija. Predavanju je prisustvovalo pedesetak roditelja učenika od 5.-8. razreda.

Posebnu pozornost djelatnici policije posvetili su vršnjačkom nasilju na društvenim mrežama. Tako su upozorili roditelje na donju dobnu granicu pristupanja djece na društvene mreže.

 

Upoznali su roditelje s društvenim mrežama koje su sigurne da ih koriste djeca i mladi te mreže koje su namjenjene isključivo punoljetnim osobama.

Na kraju predavanja, djelatnici policijske uprave, ostavili su kontakte osoba kojima se djeca i roditelji mogu obratiti u slučaju nasilja na društvenim mrežama kao i web stranice na kojima se može pronaći više informacija o ovoj temi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.