U Područnoj školi Stružec obilježili Dan sjećanja na Vukovar

m_20161117_095939Svake godine, 18. studenoga, obilježavamo Dan sjećanja na Vukovar. Ove godine s pripremama smo počeli već početkom mjeseca studenoga. Sakupljali smo lampaše jer smo željeli da 25 godina od pada grada Vukovara obilježimo na poseban način. Posljednji tjedan svaki dan smo ponešto radili za Vukovar. Na satu razrednika izradili smo zastavice te smo često slušali i pjevali domovinske pjesme, a posebno one posvećene Vukovaru. Na satu likovne kulture crtali smo motive Domovinskog rata. Gledali smo i dokumentarne filmove o Domovinskom ratu. Upoznali smo Priču o zagrljaju koju je napisao Siniša Glavašević, vukovarski ratni novinar i izvjestitelj.

Potaknuti ovom pričom i mi smo pisali stihove na temu:  Zagrljaj za Vukovar.

Naš prijatelj je napisao:

Jedan zagrljaj za Vukovar

nikome ne škodi

čak ni toj dunavskoj vodi.

Nosite ga na dlanu

i šapućite mu po danu

volim te, volim Vukovaru!

                                               Damir Frančina , 4. razred

 

U četvrtak, 17. studenoga 2016., učenici s učiteljicama, u parku naše škole su s lampašima složili riječ VUKOVAR i stavili svoje zastavice. Svi smo bili ponosni što sudjelujemo u obilježavanju sjećanja na herojski grad Vukovar.

Želimo svima poručiti: Zapamtite Vukovar!

                                                                                                     Sara Frančina i Iva Marušić,

4. razred, Stružec

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.