Međunarodni dan dječje knjige

DSC06247Čitanje nas obogaćuje

Povodom obljetnice rođenja pisca Hansa Christiana Andersena, 2. travnja  se  već 36 godina obilježava Međunarodni dan dječje knjige (ICBD – International Children’s Book Day).

Prošlo je više od dva stoljeća od rođenja ovog slavnog Danca, autora brojnih dječjih knjiga, a Međunarodna zajednica knjiga za mlade (IBBY – International Borad on Books for Young People) posvećujući 2. travnja dječjoj knjizi, želi ukazati kako je ona i danas važna te nastoji potaknuti i razviti ljubav prema čitanju.

Ovaj su važan dan na satu lektire obilježili i učenici 2. b razreda čitajući bajku Hansa Christiana Andersena Ružno pače. Potaknuti književnim djelom, učenici su stvarali likovne radove, a kolika je odgojna važnost knjige u najranijoj dobi, pokazuju zreli učenički  odgovori   na pitanje  što su iz bajke naučili.

Željka Čupić

Hans Christian Andersen: „Ružno pače“

Što si naučila/naučio iz ove bajke?

Odgovori učenika 2. B razreda:

„Naučio sam da treba biti dobar,da se nekad,kad ti netko nešto ružno napravi,mora to podnijeti.“

Domagoj

„Treba biti uporan i ako te vrijeđaju i tuku.“

Lana D.

„Treba biti dobar,ne zavidan ni zao.“

Pale

„Iz ove priče naučila sam da ne smijem biti ohola,loša.nepristojna.Ne trebam biti najljepša da bi bila sretna.“

Gabrijela

„Naučila sam da kad si ružan, ne znači da si loš.“

Laura

„Da ne trebamo drugima napraviti ono što su oni nama i da ne trebamo biti lijepi.“

Marija

„Naučio sam da nije važno kako izgledaš izvana, nego iznutra.“

Mislav

„Naučio sam da treba biti strpljiv,ne biti ljut pa će mi se sreća ostvariti.“

Josip

„Treba biti skroman i ne cijeniti druge po izgledu nego po dobroti.“

Nera

„Ne smijemo se izrugivati drugima zbog njihove ružnoće.“

Petra

„Naučila sam da nije važna ljepota nego da imamo plemenito srce.“

Lana M.

„Naučio sam kako treba biti skroman i zadovoljiti se onim što imaš,a ne tražiti previše.“

Petar

„Naučila sam da se ne treba praviti važan,pametan…“

Dina

„Da se ne smije rugati.“

Ema

„Treba biti dobar i pomagati drugima.“

Nikola

„Ako se netko ruga tebi ti se ne smiješ njemu.“

Filip

„Ne smijemo se rugati ni govoriti ružne riječi.“

Karla

„Treba biti dobar,ne zadirkivati ni rugati se drugima.“

Lukas