„KLOKAN BEZ GRANICA“ – MEĐUNARODNO MATEMATIČKO NATJECANJE

Bez selekcije, eliminacije i finala

Udruga “Klokani bez granica” međunarodnog je karaktera. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre – natjecanja “Matematički klokan” koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Prema međunarodnim dogovorima pravo se ima natjecati svaki učenik od 2. razreda osnovne škole, do završnog razreda srednje škole, bez obzira na njegov uspjeh u redovnoj nastavi.

Moto igre je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 21. ožujka 2013. godine održano je po petnaesti put Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica”.
U isto vrijeme s približno istim zadacima natjecali su se učenici Armenije, Austrije, Belgije, Bugarske, Brazila, Bjelorusije, Kanade, Švicarske, Cipra, Češke, Njemačke, Ekvadora, Estonije, Španjolske, pokrajine Katalonije, Finske, Francuske, Gruzije, Grčke, Hrvatske, Mađarske, Indonezije, Irana, Italije, Kirgistana, Kazahstana, Kolumbije, Litve, Moldavije, Makedonije, Meksika, Mongolije, Nizozemske, Norveške, Obale Bjelokosti, Pakistana, Poljske, Portorika, Portugala, Paragvaja, Rumunjske, Srbije, Rusije, Švedske, Slovenije, Slovačke, Tunisa, Ukrajine, Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država i Venezuele.

Natjecalo se više od 6.700.000 učenika u 51 zemlji Australije, Europe, Amerike, Afrike i Azije, što ovo natjecanje čini najvećim školskim natjecanjem svijeta.

U Hrvatskoj je natjecanje održano u 362 osnovne i 68 srednjih škola u svim županijama.

U  našoj školi natjecalo se 123 učenika od 2. do 8. razreda.

 

Marcela Prebeg

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.