Kad se male ruke slože za pedijatriju u OB Sisak

Kad se mnogo malih složi,
tad se snaga stoput množi,
Kad se male ruke slože,
sve se može, sve se može!

Svima su nam dobro poznati stihovi Arsena Dedića u pjesmi Himna zadrugara iz kultnog filma Vlak u snijegu. No, jeste li znali da su se učitelji tijekom štrajka prosvjetnih djelatnika jesenas uspjeli ujediniti i poslati poruku o važnosti zajedništva. Ideja učitelja OŠ Popovača javila se tijekom štrajka u želji da pokažemo svima da su djeca najvažnija. Svakog dana štrajka učitelji su skupljali novce za dječji odjel OB Dr. Ivo Pedišić Sisak. Cilj je bio pomoći u opremanju pedijatrijskoga odjela namještajem, novim krevetićima, posteljinom, foteljama za roditelje. Nije trebalo dugo da se ovoj dobrotvornoj akciji pridruže razne škole i ljudi dobroga srca sa svih strana. Ubrzo se rodila nova ideja o dobrotvornome koncertu. Učenici zboraši su sa svojom učiteljicom Irenom Mikšić pripremili dobrotvorni koncert, koji se održao 26. siječnja 2020. godine u Domu kulture u Popovači. Zboru OŠ Popovača pridružili su se i učenici 3. b razreda sa svojom učiteljicom Snježanom Šket, koja je vodila cijeli program i od prvoga trenutka nesebično pomagala organizirati cijeli koncert. Osim učenika i djelatnika OŠ Popovača, koncert su svojim prisustvom uveličali i bivši učenici naše škole, a to su mlada klaviristica Petra Šket, koja je oduševila izvedbom Chopina i mladi harmonikaš Lovorko Burić. Koncert je završio izvedbom naše učiteljice Irene Mikšić i učitelja Mladena Bage uz pratnju ravnatelja Dražena Mlakara na klaviru.
U školi se tijekom siječnja i veljače prikupljao novac. U donaciji sudjelovali su svi učenici, roditelji, učitelji, tete kuharice, čistačice i učenička zadruga Jelenak. Ukupno je u školi i na koncertu prikupljeno točno 9 400 kn, a Zadruga je prikupila svojom prigodnom prodajom jastučića za Valentinovo 945 kn. Cijela ova akcija bila je gotova kada se pojavila opasnost od zaraze novim virusom. Škole su zatvorile svoja fizička vrata i otvorila svoja virtualna vrata. Učenici i njihove obitelji su bili na sigurnom, ali što je s našim liječnicima? Učitelji su odlučili da neće prikupljenim novcem kupiti madrac i fotelju jer sada moramo pomoći našim liječnicima i medicinskim sestrama da što sigurnije izdrže ovu zarazu i da imaju čime pomoći mališanima ukoliko dođe do potrebe. Između doktora i učitelja stvoren je dogovor da se kupi što je u ovoj situaciji najpotrebnije. Uz novac koji je prikupila OŠ Popovača, prikupljeno je još toliko i kupljena je zaštitna i hitna medicinska oprema za Odjel pedijatrije OB Sisak, a naša učiteljica Lahorka Drčić je donirala veliku količinu pidžama i posteljine. Našoj akciji pridružio se i jedan arhitekt, koji je odlučio pomoći i napraviti arhitektonski projekt i građevinski troškovnik kako bi se pedijatrija u potpunosti mogla obnoviti. Time je akcija za pedijatriju prerasla prvobitnu ideju i porasla do toga da se ide na kompletnu adaptaciju odjela. Ovom akcijom učitelji OŠ Popovača i ostali koji su se nesebično pridružili, žele svima poručiti da su djeca najvažnija, oni su naša budućnost.
Ostanite zdravi, veselite se životu i pomažite kada god i gdje god možete.

Vaši učitelji i djelatnici OŠ Popovača

 

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.