EKO PROJEKTI ŠKOLSKE GODINE 2015./2016.

Preko čepova do skupih lijekova

 

friko_cProšle se školske godine naša  škola uključila u dva eko projekta:

  1. skupljanje starih baterija u suradnji s tvrtkom Friš d.o.o. iz Križevaca
  2. skupljanje plastičnih čepova u suradnji s Udrugom oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske.

 

Ciljevi su projekata  poticanje ekološkog djelovanja u domu i školi, očuvanje kvalitete prirodnog okoliša, edukacija o pravilnom gospodarenju otpadom, razvijanje poduzetničkog duha i poticanje humanitarnog djelovanja.

Zahvaljujući učenicima i roditeljima, učiteljima i drugim djelatnicima škole, u oba smo projekta  bili vrlo uspješni.

Sakupili smo 215 kg starih baterija,  a pobijedio je 8.a razred s razrednicom Manuelom Kujundžić te su kao najbolji pohvaljeni priznanjem, a svaki učenik tog razreda simbolično je nagrađen brisačem za ekran mobitela s maskotom tvrtke Friš.

udruga_oboljelih_od_leukemije_i_limfomaTijekom prošle školske godine skupili smo 4 velike vreće  plastičnih čepova koje ćemo poslati Udruzi teško oboljelih osoba u Hrvatskoj. Prodajom tih čepova Udruga prikuplja novac za kupnju skupih lijekova prijeko potrebnih svojim oboljelim članovima.

Zahvaljujemo svima koji su se uključili u naše eko projekte i pozivamo vas da i dalje sudjelujete i potaknete druge na ekološke aktivnosti u našem okruženju.

                                                                           Martina Žatečki

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.