Dan sigurnijeg interneta

U utorak, 7. veljače, u cijelom svijetu obilježen je Dan sigurnijeg interneta. Tim povodom učenici petih razreda su na satu informatike gledali prigodne edukativne filmove nakon kojih su rješavali kviz postavljen na stranicama Centra za sigurniji internet. Učenici su pokazali da su svjesni mogućih opasnosti koje Internet skriva. Razgovarali smo kako postupiti u određenim situacijama, a na kraju sata igrali igre vezane za sigurnost na internetu sa portala petzanet.hr te si međusobno pisali pozitivne poruke.  Učenici šestih razreda naučili su što je to elektronički identitet te su pomoću nastavnog alata Fakebook izrađivali profile poznatih ličnosti iz povijesti informatike i računalstva. Učenici osmih razreda izradili su prezentacije o pojedinim opasnostima na internetu te provjerili znanje svojih suučenika kroz kviz u PowerPointu.

Zvijezdana Žigolić Južvak

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.