Budi internet genijalac – radionice u OŠ Popovača

Naša škola je partner na projektu Budi internet genijalac koji provodi Udruga Suradnici u učenju.

Budi internet genijalac (Be Internet Awesome) Googleov je program koji poučava djecu osnovama digitalnog građanstva i sigurnosti kako bi mogli pouzdano istraživati internetski svijet. Pomoću tog programa osnovnoškolci usvajaju osnovna digitalna znanja i vještine te stvaraju naviku promišljenog korištenja i istraživanja interneta.

Za razliku od sličnih sigurnosnih programa koji se fokusiraju na prijetnje i ograničenja, program Budi internet genijalac ima i edukativnu ulogu, odnosno cilj mu je razvijati vještine i osposobiti djecu, njihove roditelje i učitelje da surfaju internetom na što je to moguće odgovorniji i sigurniji način.

Posebnosti projekta su:

• uključenost škola na otocima te u potresom pogođenom području
  • stvaranje online zajednice podrške i
  • razvijanje hyflex modela podučavanja.

VIše o projektu možete pročitati na stranicama Udruge Suradnici u učenju https://ucitelji.hr/budi-internet-genijalac/

U ožujku i travnju 2022. godine u našoj školi održane su radionice za učenike od 1. do 8. razreda te radionice za roditelje i učenike predmetne i razredne nastave

Koordinatori projekta za OŠ Popovača su Dunja Mijović, Maja Hainc , Manuela Kujundžić i Darko Rakić.

Dunja Mijović je održala radionice 2. i 7.razred te za roditelje 4. razreda.

Maja Hainc je održala radionice za 4. i 5. razred te za roditelje 5. razreda.

Manuela Kujundžić održala je radionice za 6. i 8. razred te za roditelje 4. i 5 razreda

Darko Rakić je održao radionce za 1. i 3. razred.

Kako je izgledalo na radionicama pogledajte u foto galeriji :).