Bilo je to, bilo je to, bilo je to na Valentinovo…

14. veljače 2017. godine u PŠ Stružec obilježili smo Valentinovo. Pripreme za proslavu dana ljubavi započele su nekoliko dana ranije. Školu smo ukrasili prigodnim slikama i ukrasima – srcima i ljubavnim porukama. Kupovali smo poklone za darivanje jer nam je to vrlo uzbudljiv dio proslave.

Od početka nastave dan je bio ispunjen pjesmom i plesom. Uz nježne taktove ljubavnih pjesama plesali smo čak i valcer. Čitali smo priče i pjesme s ljubavnom temom pa smo i sami napisali stihove o ljubavi.

Naš prijatelj je napisao:

Valentinovo, ah Valentinovo

to je dan ljubavi.

Tada nam ne pada na pamet svađa,

nego samo kako pružiti ruku i upitati:

„Jesi li si za ples?“

                                                               Dino Planinc

Na satu matematike pisali smo  zadatke za prijatelja na listićima u obliku srca.

Proslavu smo završili tradicionalnim „Valentinovskim plesom srca“ i tad je uzbuđenje bilo na vrhuncu. Plešući u paru, pažljivo smo osluškivali koji će broj učiteljica pročitati jer pročitani broj ispada iz plesa.

Ove godine sretnici su bili Sara i Dino pa su dobili prigodne poklone, a svi ostali učenici bombone.

Na kraju, poželjeli  smo da se svi volimo svaki dan, a ne samo na Valentinovo.

            Iva Marušić i Sara Frančina

Darko Rakić

Učitelj informatike u Osnovnoj školi Popovača

Komentari su zatvoreni.